81 İlde Eş zamanlı "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Eylemi

 
        İçişleri Bakanlığı’nca, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatılan farkındalık eylemi tüm yurtta olduğu gibi Erzincan’da da eş zamanlı olarak, yaya geçitlerinde uygulandı. 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen eylem ile 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilişi, kampanya ve tanıtımlarla kamuoyuna duyurulmaya başlandı.
 
       Yıl boyu devam edecek olan kampanyaya ilişkin oluşturulan farkındalık eylemi; ilçe Necatibey İlkokulu önünde, Kaymakamımız Ahmet KARAASLAN, İlçe Belediye Başkanı Osman Kemal ASLAN, Daire Amirleri ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.  
 
        Etkinlik kapsamında; öğrencilerin yaya geçidini kullanarak karşıya geçmelerine Jandarma, Polis personelleri ve Kaymakamımız Ahmet KARAASLAN eşlik etti. Öğrencilerle birlikte broşür dağıtan Kaymakamımız, sürücülere ışıklı trafik işareti bulunmayan, ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlayıp;  yayalara, öğrencilerimize, engelli, hamile ve bebek arabalı vatandaşlarımıza araçlarını durdurarak geçiş hakları vermeleri gerektiğini hatırlattı ve hayırlı yolculuklar diledi.